Konferencja Trouw Nutrition Swine Masters - Sows and Piglets

Gniew, 21-22 listopada 2024

Z przyjemnością zapraszamy na 1. Konferencję Trouw Nutrition Swine Masters - Sows and Piglets, która odbędzie się w Gniewie w dniach 21-22 listopada 2024 r.. Konferencja ta zgromadzi ekspertów z branży, którzy podzielą się najnowszymi osiągnięciami i innowacjami w zakresie żywienia i zarządzania trzodą chlewną.

Program dwudniowy obejmuje serię inspirujących prezentacji i dyskusji prowadzonych przez uznanych specjalistów, dotyczących takich tematów jak: bezstresowe utrzymanie loch w laktacji, postęp genetyczny poprzez wprowadzanie loszek do stada, strategie redukcji zużycia paszy, zarządzanie ryzykiem mikotoksyn oraz najnowsze narzędzia cyfrowe do optymalizacji wyników na fermie. Uczestnicy będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z prelegentami podczas sesji Q&A oraz nawiązywania kontaktów z innymi uczestnikami podczas zaplanowanych przerw.

Zarezerwujcie sobie czas na to wyjątkowe wydarzenie, które zapewni Wam dostęp do najnowszej wiedzy i praktycznych rozwiązań mających na celu poprawę wydajności w hodowli trzody chlewnej. Z niecierpliwością czekamy, aby powitać Was na inspirującym i wartościowym wydarzeniu w malowniczym mieście Gniew.

Zarejestruj się bezpośrednio

Ważne informacje

Opłata za udział w 1. Konferencji Trouw Nutrition Swine Masters - Sows and Piglets wynosi 1000 PLN netto (1230 PLN z VAT). W ramach tej opłaty zapewniamy:

  • Udział dwóch osób z fermy we wszystkich wykładach i prezentacjach przez oba dni.
  • Lunch w pierwszym i drugim dniu konferencji.
  • Kolację z atrakcjami wieczornymi.
  • Nocleg w komfortowym 4-gwiazdkowym hotelu.

Ten pakiet all-inclusive gwarantuje, że w pełni skorzystasz z wydarzenia, z dostępem do najnowszej wiedzy, nawiązywania kontaktów i odpoczynku. Z niecierpliwością czekamy na Twoje uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Nasz program

21 listopada 2024

12:00 - 13:00

 Launch

13:15 - 14:15

Loose housing lactating sows is the future. Vivi Aarestrup Moustsen, PhD, SEGES, Dania

14:15 - 14:45

Wprowadzenia loszek do stada jako postęp genetyczny związany z normami żywieniowymi. Oleksandr Vasyuta, Nutrimin grupa Nutreco, Dania

14:45 - 14:55

Q&A

14:55 - 15:10

Przerwa

15:10 - 15:45

Ograniczenie zużycia paszy oraz zmniejszenie zużycia antybiotyków dzięki technologii IDAL. Wojciech Bukała, lek. wet, specjalista chorób trzody chlewnej, MSD, Polska

15:45 - 15:55

Q&A

15:55 - 16:40

Mycotoxin effects in swine, how to manage these risks. Evelien van Donselaar, Trouw Nutrition ECA, Holandia

16:40 - 16:50

 Q&A

16:50 - 17:05

Przerwa

17:05 - 17:50

Żywienie prosiąt w oparciu o naukę – Kinetio Model. Maciej Woźniak, Trouw Nutrition Polska

17:50 - 18:00

Q&A

18:00 - 18:10

Podsumowanie sesji wykładowej, Marcin Soroczyński Trouw Nutrition Polska

18:10 - 20:00

Przerwa 

20:00 - ...

Kolacja

22 listopada 2024

10:00 -10:45

Cyfrowe rozwiązania i analiza danych produkcyjnych dla stad loch. Rafał Zięba, AgroVision, Polska

10:45 -11:00

Q&A

11:00 -11:45 

NutriOpt On-Site Adviser -  pakiet zintegrowanych rozwiązań cyfrowych i usług mających na celu optymalizację wyników produkcyjnych na fermie. Robert Staniak, Trouw Nutrition Polska

11:45 - 12:00

Q&A

12:00 - 13:30

Lunch

 

Odkryj naszych prelegentów

Temat: Przyszłość to luźny chów loch karmiących.
Wykładowca: Vivi Aarestrup Moustsen, PhD, SEGES, Dania

Vivi Aarestrup Moustsen , absolwentka Wydziału Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Kopenhaskiego, gdzie uzyskała także tytuł doktora nauk o zwierzętach. W swojej karierze zawodowej specjalizowała się w badaniach stosowanych w zakresie hodowli świń w pomieszczeniach, ze szczególnym uwzględnieniem dobrostanu loch i ich potomstwa, w tym takich aspektów, jak przeżywalność prosiąt, luźny wybieg dla macior karmiących, który zaspokaja zarówno potrzeby loch, jak i prosiąt. Autorka licznych artykułów publikowanych, m.in w czasopiśmie Pig Progress.

Temat: Wprowadzenia loszek do stada jako postęp genetyczny związany z normami żywieniowymi.
Wykładowca: Oleksandr Vasyuta, Nutrimin Dania

Konsultant ds. żywienia świń. Absolwent Akademii Rolniczej Aarhus (Dania) w zakresie technologii produkcji trzody chlewnej oraz Szkoły Rolniczej Lundbek.  Praktyk z 12 letnim doświadczeniem pracy z dużymi fermami trzody chlewnej w Danii, Polsce, Ukrainie i Mołdawii. Wykorzystuje wieloletnie doświadczenie praktyczne bezpośrednio na fermach, wprowadzając nowe podejście do pracy i żywienia trzody chlewnej w celu uzyskania lepszych wskaźników ekonomicznych.

Temat: Ograniczenie zużycia paszy oraz zmniejszenie zużycia antybiotyków dzięki technologii IDAL
Wykładowca: Wojciech Bukała, lek. wet, specjalista chorób trzody chlewnej

Wojciech Bukała jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, gdzie ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w 2008 roku. W 2014 roku uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chorób trzody chlewnej. Dodatkowo, ukończył studia specjalizacyjne z zakresu higieny zwierząt rzeźnych oraz żywności pochodzenia zwierzęcego oraz studia podyplomowe z zakresu ochrony zdrowia publicznego. Aktualnie pełni funkcję regionalnego menadżera technicznego ds. zdrowia świń w MSD Animal Health. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zdrowiem świń w gospodarstwach wielkotowarowych oraz w badaniu zwierząt rzeźnych.

Temat: Skutki mikotoksyn u świń, jak zarządzać ryzykiem.
Wykładowca: Evelien van Donselaar, Trouw Nutrition ECA

Evelien van Donselaar pracuje od 13 lat w Nutreco i obecnie pełni funkcję kierownika ds. sprzedaży technicznej w zakresie portfolio dodatków paszowych, ze szczególnym uwzględnieniem trzody chlewnej w Trouw Nutrition ECA. Zajmuje się wyzwaniami, z którymi borykają się rolnicy, w tym problemami mikrobiologicznymi, zanieczyszczeniem mykotoksynami i problemami zdrowotnymi, takimi jak Salmonella i Streptococcus u trzody chlewnej. Wcześniejsze doświadczenia zawodowe wiążą się z pracą dla pionierskich firm specjalizujących się w alternatywnej produkcji białka z owadów oraz w opracowywaniu biologicznie aktywnego mleka od krów mlecznych.

Doświadczenie w opiece zdrowotnej nad zwierzętami i bezpieczeństwie pasz, pomaga  Evelien w innowacyjnym rozwiązywaniu problemów, co  w pełni wpisuję się w misję Nutreco „Feeding the future”.

Temat: Żywienie prosiąt w oparciu o naukę – Kinetio Model
Wykładowca: Maciej Woźniak, Trouw Nutrition Polska

Maciej Woźniak jest absolwentem  ATR Bydgoszcz (aktualnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego) ze stopniem magistra - specjalizacja hodowla świń i owiec, 26 lata doświadczenia w zakresie żywienia trzody chlewnej, behawioryzmu oraz poprawy wydajności (różne szkolenia i specjalizacje).

Temat: Cyfrowe rozwiązania i analiza danych produkcyjnych dla stad loch
Wykładowca: Rafał Zięba, AgroVision

Rafał Zięba jest absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie, mgr inż. zootechniki z 14 letnim doświadczeniem w zarządzaniu produkcją trzody chlewnej, w tym fermą namnażającą materiał genetyczny. Pasjonuje się analizą danych i nowymi technologie dla rolnictwa.

Temat: NutriOpt On-Site Adviser -  pakiet zintegrowanych rozwiązań cyfrowych i usług mających na celu optymalizację wyników produkcyjnych na fermie.
Wykładowca: Robert Staniak, Trouw Nutrition Polska

Absolwent Informatyki oraz Zarządzania na Wydziale Technologii Informatycznych i Zarządzania w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Od 6 lat w TNP, od początku pracy związany z NutriOpt On-Site Adviser, jako innowacyjnym rozwiązaniem usług cyfrowych mającym na celu optymalizację żywienia, ponadto na co dzień wspiera biznes TNP od strony IT zapewniając sprawne utrzymanie oraz rozwój firmy w oparciu o nowoczesne technologie.  

 

Zarejestruj się teraz

Nie przegap 1. Konferencji Trouw Nutrition Swine Masters -Sows and Piglets! To wyjątkowa okazja z dostępem do najnowszej wiedzy od ekspertów branżowych, nawiązać kontakt z profesjonalistami o podobnych zainteresowaniach i poznać najnowsze innowacje w zakresie żywienia i zarządzania trzodą chlewną.

Zarejestruj się już teraz, aby zapewnić sobie miejsce i skorzystać z dostępu do wszystkich wykładów, pysznych posiłków, wieczornych atrakcji oraz komfortowego noclegu w 4-gwiazdkowym hotelu. Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekaj—zapisz się już dziś i bądź częścią tego wyjątkowego wydarzenia!